Codzienność pośród przydomowej zieleni w ogrodowym zaciszu.

Dojście do stanu posiadania domu z dodatkowym ogrodem może być marzeniem ogromnej ilości ludzi w naszym kraju. To spełnienie wyidealizowanego marzenia o niezależności, ucieczki w dalekie miejsca od miejskiego zgiełku i gwaru.
Chociaż nieruchomości w naszym kraju wciąż mogą być dosyć drogie, ceny domów od około trzech minionych lat nie muszą przyprawiać już o zawrót głowy. Komfortowy dom na prowincji, rzecz jasna z ogrodem, można nabyć już za równowartość stosunkowo niedużego mieszkania w mieście. Planując zakup nieruchomości, jest więc masa opcji, które trzeba rozważyć.
Jednak patrząc na poczynania niektórych posiadaczy takich domów, można ulec wrażeniu, że nie w pełnym zakresie potrafią oni docenić różne walory przydomowych ogrodów. W niektórych przypadkach imponujące działki zamieniają się w zabetonowane parkingi, dodatkowo oszpecone małą architekturą miernej jakości prosto z marketów budowlanych. Wprawdzie rzetelnym zagospodarowaniem takiej przestrzeni raczej powinni się zająć architekci krajobrazu, jednak każdy może dojść do wniosku, że nie warto za wszelką cenę tworzyć z ogrodu obszaru industrialnego. Precyzyjnie dobrane krzewy oraz drzewa w ogrodzie mogą spełniać zarówno funkcje estetyczne, jak i te praktyczne. Dla przykładu, szpaler różnych drzewek lub krzewów wzdłuż płotu perfekcyjnie może izolować ogród przed zbyt dużym hałasem, co może być szczególnie cenne, gdy działka jest usytuowana przy ruchliwej drodze. Wcale niekoniecznie należy spełniać postulat powracania do korzeni, ale nie powinniśmy również zapomnieć o dobroczynnym wpływie roślin na życie wielu osób. Niewielkim nakładem sił i finansowych środków można się zatroszczyć o to, aby ogród nie spełniał jedynie roli parkingu czy miejsca dedykowanego do grillowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>